FRINGE
Smallville: 7x02: Kara
obrazek

Data pierwszej emisji: 04.10.2007 r.

Scenariusz: Todd Slavkin & Darren Swimmer

Reżyseria: James Conway

 

Lois i Clark znajdują się w lesie w poszukiwaniu jakichś poszlak prowadzących do udowodnienia postępków Lexa. Kent mówi przyjaciółce, że musi opuścić Smallville na jakiś czas. Wtedy Lois znajduje statek kosmiczny, na których znajdują się kryptońskie znaki. Dziewczyna robi zdjęcia, ale nagle nadlatuje blond piękność, wyrywa jej telefon z ręki niszcząc go i ogłusza ją po czym odlatuje ostrzegając Clarka, by trzymali się z daleka od jej rzeczy. Tymczasem Chloe przegląda akta zainfekowanych pacjentów, gdy do jej mieszkania wpadają Lois i Clark. Lois opowiada o znalezisku i gotowa biec do „Inquisitora”, aby napisać artykuł, ale Clark usiłuje ją przekonać, że był to jedynie jakiś szkolny projekt, a Chloe nalega, żeby kuzynka pojechała z nią do szpitala na obserwację. Kent biegnie na miejsce, gdzie znaleźli statek, ale znajduje tam jedynie policję i dwóch martwych strażników leśnych. W celi Lexa zjawia się jego człowiek mówiąc, iż jest on wolny, gdyż jego pracownik przyznał się do winy. Luthor jednak mówi, że to nie jest sprawka jego pracownika i nie powinien on za to odpowiadać. Mężczyzna jest zdumiony odpowiedzią milionera. Lex jednak dodaje, że nie jest pewien, czy Lana rzeczywiście zginęła. W Daily Planet zjawia się Clark i mówi Chloe, że blond piękność zamordowała dwoje ludzi. Przyjaciółka mówi, iż owa panna z Kryptonu ostatnio była często widziana na placach zabaw i nieopodal szkół.

Clark zjawia się na jednym z placu zabaw, gdzie spotyka ową blondynkę, która mówi mu, że szuka małego chłopca o imieniu Kal-El. W Daily Planet Chloe mówi Lois, że nie może podążać za historiami o inwazji obcej cywilizacji. Urywek rozmowy słyszy nowy redaktor naczelny Daily Planet, Grant Gabriel (gościnnie ), który mówi Lois, że jeśli dostarczy mu dobry artykuł o owym statku kosmicznym, to dostanie pracę w Daily Planet. Dziewczyna, która przybyła z Kryptonu ma na imię Kara i jest córką Zor-El’a, brata Jor-El’a, czyli kuzynką Clarka. Kara nie może uwierzyć, że Clark jest małym Kal-El’em, którym się opiekowała na Kryptonie. Ale okazuje się, że jej statek, który został wysłany na Ziemię przed wysłaniem statku Kal-El’a i przebywał w ukrytej animacji przez 18 lat. Kara jest zdruzgota dowiadując się, że Krypton eksplodował. Kuzynowie muszą jednak odnaleźć statek Kary, gdyż jeśli ktoś spróbuje go otworzyć wywoła nuklearną eksplozję. Tymczasem naukowcy rządowi w Waszyngtonie próbują otworzyć statek. Lois zjawia się w gabinecie Granta i mówi mu, że ten artykuł powinna napisać Chloe. Naczelny mówi jej jednak, że Chloe się wypaliła i nie jest już tak dobrym reporterem. Lois denerwują te słowa, ale wtedy Gabriel mówi jej, że jeśli będzie kierowała się rodzinnymi uczuciami to albo za kilka lat będzie wielką gwiazdą Daily Planet, albo matką z czworgiem dzieci i nadwagą, która nawet nie czyta gazet. W międzyczasie człowiek Lexa mówi mu, że znaleźli Lanę w Szanghaju (Chiny). Kara mówi Clarkowi, że jeśli ktoś będzie próbował otworzyć jej statek uruchomi się alarm, który tylko ona może usłyszeć. Kuzyn pomaga dziewczynie nauczyć się używania super słuchu i tym samy zlokalizować statek. A w Waszyngtonie jest już Lois, która znajduje statek, ale dotknąwszy go upada na ziemię. Na miejscu zjawiają się też Clark i Kara, ale następuje wybuch, któremu jednak zapobiega Kara, ale statek znika. Do mieszkania Lany w Szanghaju wchodzi Lex. Lana wita go z pistoletem w dłoni. Lex mówi jej jednak, że nie szuka rewanżu i chce prosić o jej wybaczenie. Luthor wie, że w powietrze wyleciał jej klon, który stworzyli jego naukowcy.

Lex prosi Lanę, aby go zabiła, gdyż wtedy świat będzie lepszym miejscem. Dziewczyna jednak nie może tego zrobić. Luthor zapewnia ją, że jeśli będzie chciała wrócić do Smallville będzie bezpieczna, gdyż on już nigdy jej nie skrzywdzi. W Daily Planet Grant mówi Lois, iż jej artykuł zupełnie nie daje się do druku, gdyż nie ma ona żadnych dowodów czy zdjęć, ale został napisany z taką pasją, ze chce on, aby taką pasją zarażała innych, np. swoją kuzynkę Chloe, więc daje jej pracę i biurko obok kuzynki. Chloe jest zszokowana tą wiadomością. Na farmie smutna Kara opowiada Clarkowi o Kryptonie i jego mamie. Kent mówi jej jednak, że teraz on jest jej rodziną i chce, aby została z nim na farmie. Dziewczyna wspomina, iż w statku znajdował się także kryształ, który w rękach ludzi może wywołać katastrofę. Natomiast owy kryształ znajduje się w rękach agentów rządowych. Clark zjawia się w Fortecy Samotności, gdzie Jor-El mówi mu, że nic nie wie o przybyciu Kary na Ziemię, a jej ojciec był złym człowiekiem, więc może być ona niebezpieczna, a jego trening rozpocznie się od obserwacji Kary, gdyż może się ona okazać wielką zdrajczynią. Natomiast Lex sporządza portret blond piękności, która uratowała jego życie (Kary) i żąda od swych ludzi, aby za wszelką cenę ją odnaleźli...

Autor: Matrix Luthor
 


spiderman
koniec środka