youcantranslate na gorze
Smallville: 7x18: Apocalypse
obrazek

Data pierwszej emisji: 1.05.2008 r.
Scenariusz: Turi Meyer i Al Septien
Reżyseria: Tom Welling
          Clark przegląda kryptońskie notatki. Przychodzi do niego Chloe. Dziewczyna mówi mu, ze musi udać się w przeszłość, aby powstrzymać Brainiaca przed zabiciem małego Kal-Ela. Chłopak mówi jej, że świat byłby lepszy gdyby nigdy nie istniał i nie zamierza cofać się w czasie. Nagle ośmiokątny klucz przenosi Clarka do alternatywnego świata, w którym nigdy nie wylądował na Ziemi…


          Kent budzi się w stodole. Po chwili przychodzi młody chłopak, który nazywa się Clark Kent...
 

          Blondyn jest zdziwiony zachowaniem przybysza (Clarka z naszego świata), który prosi go o adresy jego znajomych, a także wypytuje o rodziców Clarka. Jako pierwszą odnajduje Chloe. Okazuje się, że dziewczyna ma w niedzielę ślub. Clark przychodzi do Daily Planet. Oznajmia Jimmy'emu, że szuka Lany Lang. Olsen przegląda archiwa. Okazuje się, że Lana mieszka w Paryżu, wyszła za mąż i ma 2 dzieci. Kent ma już odejść, ale wpada na Lois Lane (praktycznie w ten sam, Supermanowaty sposób jak w filmach). Chwilę później panna Lane zostaje aresztowana przez DBW. Organizacja ta została powołana przez Lexa Luthora – prezydenta USA! (DBW w alternatywnym świecie jest czymś w rodzaju policji władz – jak w państwach totalitarnych.)


         Clark nie może pojąć w jaki sposób ktoś taki, jak Luthor mógł zostać prezydentem. Okazuje się, że propaganda władz uczyniła z Lexa bohatera narodowego, za to, że zwalcza meteorytowych dziwaków. Clark wyrywa Jimmy'emu tajemniczą przesyłkę. Fotograf wyznaje kryptończykowi do kogo ona miała trafić. Kent udaje się do Club Asia Trefl. Odbiorcą okazuje się szeryf, Nancy Addams...


          Kobieta otrzymuje przesyłkę. Clark opowiada jej o tym, że Lois została aresztowana. Była szeryf, po chwili namysłu mówi chłopakowi gdzie przetrzymywana jest Lois. Clark odbija reporterkę używając swoich mocy. Lois zaprowadza go do mieszkania Olsena. Pokazuje mu dokument świadczący o tym, że Lex próbuje doprowadzić do wojny atomowej. Okazuje się również, że wspierany jest przez Miltona Fine'a. C.K. musi czym prędzej zniszczyć walizkę Luthora z kodami nuklearnymi. Clark ma udać się na konferencję prasową, która już niebawem rozpocznie się w Smallville. Lois znajduje mu odpowiednie ubranie. Clark przebiera się za reportera i udaje się na miejsce. Na miejscu Kent podsłuchuje kłótnie Lexa i Lindy (Kary). Luthor twierdzi, że ta go zdradziła. Dziewczyna mówi, że prawdziwym jego wrogiem jest Fine, który nagle wchodzi i oznajmia, że za 2 minuty zaczyna się konferencja. Dziewczyna wychodzi. Po drodze poznaje Kal-ela. Chłopak mówi jej o Brainiacu, którym jest Milton Fine. Twierdzi, że razem muszą go pokonać. Udają się do Lexa. Alexander nie przejmuje się tym, że świat który zna zostanie zniszczony. Chwali się, że będzie tym, który poprowadzi ocalałych. Strzela do Clarka, a następnie do Kary (Lex stworzył pistolet z meteorytowymi nabojami). Wchodzi Fine i karze przetransportować ranną dziewczynę. Luthor uruchamia pociski, po czym udaje się do schronu atomowego, a Brainiac zostaje sam na sam z Kal-Elem. Okazuje się, że Zod żyje i jest uwięziony w strefie widmo, a Lex ma być naczyniem, dzięki któremu Krypton się odrodzi na Ziemi. Clark zostaje zastrzelony, po czym pojawia się w obłokach mocy i rozmawia z Jor-elem. Ojciec mówi mu, że po raz kolejny go zawiódł. Kent ma drugą i ostatnią szansę, by pokonać Miltona raz na zawsze. Wraca na Ziemię, po czym udaje się poprzez Fortecę na Krytpon. Nie będę zdradzać zakończenia. Finał tego odcinka musicie zobaczyć na własne oczy!
 

          Klimat tego odcinka przypadnie do gustu wszystkim fanom Clarka i Lois, a także tym, którzy uważają, że w Smallville jest za mało mitologii Supermana. W opisie tym nie jestem w stanie opisać tego odcinka, dlatego zachęcam Was do oglądnięcia go.

Autor: Łuku
 


DCM wspołpraca
koniec środka