youcantranslate na gorze
Smallville: 7x14: Traveler
obrazek

Data pierwszej emisji: 20.03.2008 r.


         LuthorCorp, Lionel siedząc w swoim biurze dostaje list, na którym jest pieczęć "V". Otwiera go i przejmuje się jego treścią.


         Farma Kentów, Clark w stodole wyciąga z szuflady książkę, w której jest klucz do portalu w jaskini. Clark słyszy kogoś i po chwili zostaje trafiony elektrycznym pociskiem z kryptonitu. Napastnik go atakuje i zaczyna się szarpanina. Kent wyciąga ze swojego ciała pocisk, jednak pochwili do stodoły wpada cały oddział i neutralizuje chłopaka. Lana powiadamia Chloe o tym, że Clark zniknął. Dziewczyny spotykają się w stodole i Chloe znajduje książke z kluczem. Co oznacza, że Clark nie poszedł do Fortecy. Lana zauważa na ziemi pocisk, który zostawili po sobie porywacze.


         Clark zostaje uwięziony w celi, która jest zrobiona z kryptonitu. Chłopak próbuje się wydostać, ale porywacz ostrzega go, że jeżeli będzie próbował w jakiś sposób się wydostać to wzmocni działanie kryptonitu i go zabije.


         Lionel spotyka się z Paricią Swann. Dziewczyna mówi mu, że jej ojciec miał jedną obsesję na temat "Podróżnika", który przybył z deszczem meteorytów do Smallville. Lionel mówi jej, że to jedynie jego wymysł. Na co Paricia odpowiada, że zaangażowane w to były wielkie rodziny Teagów, Quinnów, Swannów i Luthorów, którzy stworzyli ośrodek o nazwie "Veritas". Wszyscy oni zostali przygotowywani, aby chronić "podróżnika". Jednak jedyną osobą, która jeszcze żyje jest Lionel. Panna Swann oskarża go o zabicie ich. Luthor odchodzi, na co dziewczyna mówi, że ma dowody na to, że Lionel chciał mieć "podróżnika" tylko dla siebie. Prosi go, aby odwrócił się on od kryptończyka inaczej ujawni te dowody. Luthor odchodzi.


        Posiadłość Lexa, Lex ma cały czas pod obserwacją Kare. Zamierza on jej przywrócić pamięć za pomocą jakiegoś urządzenia. Do tego czasu każę zamknąć posiadłość, aby nikt nie mógł wejść.
 

         Napastnik, męczy Clarka po przez wzmacnianie działania kryptonitu, w tym czasie wchodzi Lionel i każe mu przerwać. Luthor mówi mu, że zbudował tą cele do przetrzymywania, a nie torturowania. Ostrzega go, że jeżeli coś mu się stanie to poniesie tego konsekwencje.
Do biura Lionela przychodzi Chloe i Lana. Luthor mówi im, że robi co może, aby dowiedzieć się kto stoi za porwaniem Clarka. Lana pokazuje mu pocisk i pyta się czy wie on co to jest. Odpowiada on, że jest to elektroda z broni paralizatora wyłożona kryptonitem. Dziewczyna mówi mu, że osoby które wiedzą o słabości Clarka są w tym pokoju. Luthor żuca podejrzenie na Kare, która mogła powiedzieć Lexowi. Panna Lang zapowiada, że jak Lex zrobi coś Kentowi to go zabije.


          W Dailly Planet dziewczyny odkrywają miejsce, w którym jest przetrzymywany Clark. Chloe na uratowanie Kenta widzi tylko jeden sposób, Kara. Chce ją wziąć do Fortecy, aby Jor-El przywrócił jej pamięć. Lana wspomina o tajnym przejściu, które zna w posiadłości Lexa, aby dostać się do Kary.
 

          Lexa odwiedza Patricia. Lex mówi jej że ma ładny wisiorek, na co dziewczyna odpowiada, że dał jej go jej ojciec. Panna Swann daje mu rysunek, który kiedyś narysował jak był mały i jej go dał Rysunek przedstawia "V". Luthor pyta się co to oznacza. Mówi mu, że jest to symbol zespołu astronomicznego o nazwie "Veritas". I te wszystkie rodziny rozmawiały na tajne tematy. Dziewczyna mówi mu, że jego ojciec będzie wiedział o czym tam rozmawiali.
W LuthorCorp Lionela odwiedza jego syn i pyta się o "Veritas". Starszy Luthor nie chce mu powiedzieć nic na ten temat i wciska mu bajeczki. Lex mówi, że skoro on nie chce mu nic powiedzieć to zrobi to Patricia. Młodszy Luthor opuszcza biuro ojca. Lionel dzwoni do Patrici i chce z nią ubić ten interes.
 

          Chloe i Lana planują jak dostać się do posiadłości Lexa. Luthor zamierza dowiedzieć się o Karze. Nagle jego obraz na, którym obserwował ja znika! Po dziewczynę przyszły Lana i Chloe, przekonując ją, że pozna całą prawdę.
Porywacz rozmawia z Clarkiem i mówi mu, że te wszystkie rzeczy jakie dzieją się w Smallville są powiązane z nim. Kent pyta się go czy pracuj on dla Rządu, na co porywacz odpowiada, że pracował przy projekcie 33.1 i spotkał wielu meteorowych dziwolągów, ale nie takiego jak on. I że Rząd nie wiedział by co z nim zrobić.
Forteca Samotności, Chloe przyprowadza Kare i mówi jej że to jest Clarka Forteca.
Chloe woła Jor-Ela, aby przywrócił pamięć Karze bo tylko ona może go uratować. Niestety nikt się nie odzywa. Panna Sullivan mówi mu, że jeżeli zdecydował się wysłać swojego jedynego syna akurat na Ziemie to znaczy, że im zaufał. Prosi go, aby mu zaufał i że go kocha. Po chwili jasne światło unosi Kare. Kara pyta się Chloe co oni robią w Fortecy. odpowiada jej że muszą uratować Clarka.
 

         Do budynku, w którym jest przetrzymywany Clark wchodzi Patricia. Lionel chce od niej dowody, a ona chce "Podróżnika". Swann chce porozmawiać z nim w cztery oczy. Luthor się zgadza. Dziewczyna mówi mu, że jeżeli on jest tym "Podróżnikiem" to wychodzi on z nią. Porywacz uderza ją w tył głowy, traci przytomność. Lionel zabiera dowody i karze porywaczowi odstawić Kenta do domu. Na co się on nie zgadza i grozi mu bronią, powala go. Chce on zabić Clarka. Włącza moc kryptonitu na maximum. W tym czasie na ratunek kuzynowi zjawia się Kara. Niszczy generator i wyrywa klatkę, w której był uwieziony Clark i rzuca w stronę oszklonego pokoju, w którym znajduje się porywacz. Wstaje on i celuje bronią w Kare i Clarka, jednak Lionel uderza go z tyłu i go zabija. Clark jest zdziwiony na widok Luthora.
Farma Kentów, Patricia rozmawia z Clarkiem i daje mu notatki jakie zrobił jej ojciec. Mówi Clarkowi, że zostaje w Metropolis, aby móc mu pomóc w jego "przeznaczeniu".
Do biura Lionela przychodzi Clark oskarżając go. Luthor się broni mówiąc, że się zmienił i nie jest już tą osobą kiedy był dawniej. Na co Clark odpowiada mu, że się wcale nie zmienił.
Limuzyna Patrici zatrzymuje się, dziewczyna pyta się kierowcy dlaczego się zatrzymał. Kierowca zabija ją. Okazuje się że za jej zabójstwem stoi Lex, który zabrał jej wisiorek.
 

Autor: c.k (adamo); grafika: Chloe KL
 


spiderman
koniec środka