FRINGE
Smallville: 7x13: Hero
obrazek

         Jimmy i Kara są na koncercie zespołu One Republic. Kara mówi do Jimmy'ego, że nie może uwierzyć, że nic nie pamięta. Na co on odpowiada, że z czasem pamięć wróci. Chłopak zostawia ją na chwilkę. W tym czasie przez tłum przechodzi Pete Ross, idzie on do DJ'a i pyta się czy ma jakąś gumę do żucia. Zostaje skierowany przez muzyka do fabryki gum, skąd bierze sobie jedną paczkę. Wszyscy bawią się świetnie. Młody Ross w tym czasie bierze gumę do ust stojąc za Karą. Nad głową dziewczyny jest źle przymocowany głośnik, który zaczyna się obsuwać. Zauważa to Pete, który w ostatniej chwili, „wydłużając” swoje ręce ratuje dziewczynę… W tym czasie młody Olsen robi Karze zdjęcie. Dziewczyna dziękuje swojemu bohaterowi. Pete spogląda na swoje ręce ze zdziwieniem, a Jimmy ogląda zrobione zdjęcie, którym jest zafascynowany.


         Farma Kentów. Clark schodzi na dół i mówi do Lany, że przynajmniej Kara pamięta jak używać ciepłą wodę (Kent się kąpał i zabrakło mu ciepłej wody). W kuchni zastaje też Lionela, który mówi, że chyba jeszcze nie powiedział jej prawdy. Clark mówi Lionelowi, że Kara wciąż myśli, że jest z Minesoty. Luthor wychodzi z propozycją, zabrania jej do Fortecy, żeby Jor-El jej pomógł. Clarkowi to się nie podoba, bo pamięta swoją ostatnią wizytę w Fortecy, kiedy Jor-El go zamknął. Młody Kent chce otwarcie powiedzieć Karze, kim ona jest. Lana jest temu przeciwna, bo chce bronić swoją koleżankę. Clark wspomina o jej bransolecie. Lionel wychodzi, a w drzwiach staje Pete. Ross jest zdziwiony, że widzi tu „starego” Luthora. W posiadłości Lex ogląda żołnierzyki. Kara przerywa jego podziwianie znaku „V” dziękując mu za „papiery”. Pyta go o Clarka. Młody Luthor obiecuje dziewczynie, że pomoże jej odzyskać pamięć. Pokazuje Karze zdjęcia z Kryptońskimi symbolami, mając nadzieję, że sobie ona coś przypomni. Pete gra z Clarkiem w kosza. Jest zdziwiony tym, że tak dużo osób zna jego tajemnice. Podczas gry Pete pokazuje swoje nowe zdolności. Młody Kent stwierdza, że Pete'a trzeba „wyleczyć” z tego.


         W DP Jimmy pokazuje zdjęcia Chloe, na których widać jak Pete ratuje Karę. Dziewczyna jest zaskoczona. Olsen prosi ją by wydrukowała wywiad, który on przeprowadził z Pete'm. Lex „włamuje” się do komputera panny Sullivan, by wykraść zdjęcie z Karą i Rossem. Ma gdzieś, to co Chloe o tym sądzi. Clark odwiedza miejsce w którym Pete się zaraził i nabył nową umiejętność. Niszczy je. Ross odwiedza swoją dawną przyjaciółkę, Chloe. Dziewczyna go przestrzega przed używaniem swoich mocy. Pete udaje się do biura Lexa i wprowadza wirusa do każdego komputera w redakcji. Na jego nieszczęście Lex łapie go na gorącym uczynku. Grożąc, stawia mu nowe warunki. Całą rozmowę słyszy Jimmy, idzie on do Clarka i Chloe mówiąc im, że Pete poszedł włamać się do gabinetu Lionela Luthora.


          W gabinecie Luthora, Pete używa swojej mocy do otwarcia sejfu. W sejfie znajduje różne rzeczy: meteoryt, biżuterie itp. Znajduje również to, po co go wysłał Lex. W ostatniej chwili Clark przybywa, aby powstrzymać kolegę. Pete mu pokazuje po co przyszedł. Pokazuje mu bransoletę Kary. Ross mówi mu, że idzie załatwić Lexa raz na zawsze. Clark nie chce go puścić, więc wyjmuje on meteoryt i kładzie go na klatce piersiowej Kryptończyka. Po pewnym czasie do gabinetu przychodzi Lionel, uwalniając Kenta od meteorytu. Zdenerwowany Clark oznajmia Luthorowi, że idzie przemówić przyjacielowi do rozsądku, aby ten nie zrobił nic głupiego. Lex czeka na Pete'a w fabryce gum, gdzie odbywa się kolejny koncert. Ross chciał nagadać Lexowi, łapiąc go za szyję. Jednak zostaje uderzony przez ochroniarza. Pete traci swoją moc, a Lex i ochroniarz zaczynają go bić. Clark w ostatniej chwili ratuje swojego kolegę uderzając Luthora i jego „goryla”. Na farmie Clark rozmawia z Pete'm, który przeprasza za to co robił.


          W DP Ross żegna się z Chloe. C.K. chowa bransoletę Kary w stodole. Lexa odwiedza jego pracownica. Mówi mu, że ma wyniki z obserwatorium i te konstelacje, o jakie ją prosił były ostatnio widziane 8 października 1989 roku (dzień pierwszego deszczu meteorytów). Po chwili chce mu jeszcze coś pokazać, ale wchodzi Kara, która mówi Lexowi, że już nie ufa Clarkowi i Lanie i czy mogłaby zostać u niego...

Muzyka użyta w odcinku:

One Republic – Someone
One Republic – Mercy
One Republic - Apologize

Autor: c.k (adamo); grafika: Chloe KL
 


efoteczka na dole
koniec środka