youcantranslate na gorze
Smallville: 7x01: Bizarro
obrazek

Data pierwszej emisji: 27.09.2007 r.

Scenariusz: Brian Peterson & Kelly Souders

Reżyseria: Michael Rohl

 

W wyniku pojedynku Bizarro z Clarkiem powstaje dziura w tamie. Bizarro, czyli „dziwaczny” Clark mówi Clarkowi, że posiada wszystkie jego wspomnienia, gdyż wykradł jego DNA. Pewien mały chłopiec właśnie łowi ryby ze swoim tatą, gdy nagle nadpływa wielka fala wody. Ojciec chłopca upada i traci przytomność. Niemalże dochodzi do tragedii, ale wtedy na miejscu zjawia się Clark i za pomocą termicznego wzroku wysusza falę. Woda przerwała także most, na którym stał radiowóz, a w nim zakłuty w kajdanki Lex. Znajdując się pod wodą młody Luthor zauważa lśniącą blond piękność. Na jednym z brzegów rzeki leży nieprzytomny Lionel, ale po chwili ktoś zabiera go z tamtego miejsca. Lois udaje się zabrać nieprzytomną Chloe w bezpieczne miejsce. Są one jednak uwięzione w pomieszczeniu pod wodą, gdzie również znajduje się mały chłopiec, którego ciało ówcześnie zostało porwane przez widmo. Całą trójkę ratuje Clark. Tymczasem Bizarro Clark leczy się za pomocą zielonego kryptonitu. Lex zostaje uratowany przez piękną blondynkę, lecz lśniące słońce zakrywa jej twarz, a po chwili dziewczyna po prostu odlatuje.

W szpitalu lekarze ratują Chloe. Lois wyznaje Clarkowi co się stało zanim kuzynka straciła przytomność. Dziewczyna mówi mu, że została śmiertelnie ugodzona nożem i powinna już nie żyć, ale gdy się ocknęła nie było nawet śladu rany na jej brzuchu. Wściekła Lois postanawia dowiedzieć się co się stało i jest przekonana, że za wszystkim stoi Lex. Młody Luthor jest za to przekonany, że umarł, ale został przywrócony do życia przez anioła. Mężczyzna mówi jednak, że nie zasłużył na ratunek po wszystkim co zrobił. Gdy jego ochrona chce go eskortować ten mówi jednak, że chce się „nawrócić”. Lois idzie do rezydencji Lexa, a tam zjawia się Bizarro Clark, który... podrywa pannę Lane! Lois myśli, że to Clark i policzkuje go. W szpitalu pojawiają się komplikacje i Chloe zostaje uznana za zmarłą. Jednak dziewczyna budzi się w kostnicy i krzycząc próbuje się wydostać. Nikt jej jednak nie słyszy... poza Clarkiem. Chłopak ratuje przyjaciółkę. Na miejscu przez przypadek Chloe dowiaduje się, że Lana nie żyje. Lex jest już w swej celi w więzieniu, gdzie po chwili zjawia się Bizarro Clark i zabija mężczyznę rozmawiającego z Luthorem. Lex od razu orientuje się, że to widmo, a nie prawdziwy Clark. Bizarro chce, aby Lex pomógł mu zabić Clarka. Luthor jednak się nie zgadza. Chloe ogląda film z Laną i rozpacza.

Clark doskonale wie, że Bizarro jest trudnym przeciwnikiem i nie pokona go bez pomocy, więc prosi o poradę Marsjanina, czyli Johna Jonesa (gościnnie Phil Morris), który mówi mu, że kryptonit, który jest największą słabością Clarka, jest mocną stroną Bizarro, ale ziemskie słońce, które daje moc Clarkowi osłabia Bizarro. Lex prowadzi Bizarro do kryptonitu, ale po chwili chwyta broń i chce przejąć kontrolę, gdyż nie chce zabić Clarka. Bizarro jednak jest sprytniejszy. Na miejscu zjawia się prawdziwy Clark, ale o chwilę za późno, gdyż Bizarro właśnie pobrał siłę z kryptonitu. Dochodzi do kolejnego pojedynku, ale tym razem Clark wysyła Bizarro prosto do słońca. Lois przychodzi na farmę i składa kondolencje Clarkowi z powodu śmierci Lany, ale zarazem wspomina, że jeśli jeszcze raz klepnie ją w tyłek, to urwie mu rękę. W stodole Clark wyznaje Marsjaninowi, że teraz, gdy już nie ma Lany musi stawić czoła swemu przeznaczeniu. Lex wraca do więzienia. Po chwili widzimy Szanghaj (Chiny) i piękną blondynkę, która zdejmuje perukę... to Lana...!!! A na zakończenie odlatującego „anioła Lexa”, czyli Karę (Laura Vandervort)...

Autor: Matrix Luthor
 


spiderman
koniec środka