Hatak
Smallville
ikonka odcinka 10x01: Lazarus

Data pierwszej emisji: 24.09.2010 r.
Scenariusz: Holly Henderson i Don Whitehead
Reżyseria: Kevin Fair

Epizod zaczyna się dokładnie w tym momencie, w którym skończył się finał sezonu 9 (patrz 9x22 „Salvation”). Portal, przez który wygnani z Ziemi zostali Kandorianie zostaje zamknięty, natomiast Clark (Tom Welling) bezwładnie uderza o ziemię, tracąc przytomność. Podczas gdy młody Kent znajduje się w stanie bliskiej śmierci, Lois Lane (Erica Durance) płacze nad jego ciałem, by w końcu wyjąć sztylet z niebieskiego kryptonitu. (...)

ikonka odcinka 10x02: Shield

Data pierwszej emisji: 01.10.2010 r.
Scenariusz: Jordan Hawley.
Reżyseria: Glen Winter.

Lois dociera do obozu na pustynnych bezkresach Egiptu. Panna Lane telefonicznie łączy się z Perry'm Whitem i żali się w związku z fatalnymi warunkami, nie będąc pewną, czy artykuł o Komnacie Izydy jest warty takiego wysiłku, po czym kończy rozmowę. Reporterka wchodzi do dużego namiotu. Jej wzrok przyciąga replika pewnego malowidła, gdy nieoczekiwanie pojawia się Carter Hall (gościnnie Michael Shanks). Tymczasem w Daily Planet Clark bezskutecznie stara się dodzwonić do Chloe. (...)

ikonka odcinka 10x03: Supergirl

Data pierwszej emisji: 08.10.2010 r.
Scenariusz: Anne Cofell Saunders.
Reżyseria: Mairzee Almas.

Chwilę po tym, jak zamknął się portal, który odesłał Kandorian na inną planetę (wydarzenia z odcinka 9x22 "Salvation"), na dachu, gdzie znajdowała się konsola z kryształami, materializuje się ciemna postać, która przybiera postać stada kruków i rozlatuje się po mieście. (...)

ikonka odcinka 10x04: Homecoming

Data pierwszej emisji: 15.10.2010 r. (dokładnie 9 lat po emisji 1x01 „Pilot” - 16.01.2001 r.)
Scenariusz: Brian Peterson & Kelly Souders.
Reżyseria: Jeannot Szwarc.

Jubileuszowy odcinek rozpoczyna scena, w której Clark przegląda najnowsze nagłówki czołowych gazet i jednocześnie zadaje sobie pytanie – „Czy Smuga jest prawdziwym bohaterem?”. Pełnego zwątpienia i goryczy Clarka odwiedza Lois, która ze smutkiem przyznaje, iż Kent nie dał o sobie znaku życia od 3 dni, podobnie jak Smuga, który najprawdopodobniej zrobił sobie małe wakacje. (...)

ikonka odcinka 10x05: Isis

Data pierwszej emisji: 22.10.2010 r.
Scenariusz: Genevieve Sparling.
Reżyseria: James Marshall.

    Oliver organizuje w Metropolis wystawę przedmiotów z wykopalisk w Egipcie. Wraz z asystentką Adrianną (gościnnie Erica Cerra) przygotowuje szczegóły wielkiego otwarcia, wykorzystując w tym fakt, że miliarder wyjawił ostatnio światu, że jest Zieloną Strzałą (wydarzenia z odcinka 10x03 "Supergirl"). (...)

ikonka odcinka 10x06: Harvest

Data pierwszej emisji: 29.10.2010 r.
Scenariusz: Turi Meyer i Al Septien.
Reżyseria: Turi Meyer.

    Clark, w czasie wspólnej podróży samochodem z Lois, wyjawia reporterce wszystkie ciekawiące ją kwestie na temat Smugi. Statek kosmiczny, który razem znaleźli, a którym Kara przybyła na Ziemię (wydarzenia z odcinka 7x02 "Kara"), pobyt w Phantom Zone (Czytaj dalej...

ikonka odcinka 10x07: Ambush

Data pierwszej emisji: 05.11.2010 r.
Scenariusz: Don Whitehead & Holly Henderson.
Reżyseria: Christopher Petry.

    Przez Smallville przejeżdża czarna furgonetka, która wiezie Ricka Flagga (gościnnie Ted Wittall) wraz z jego ludźmi. Jeden z nich informuje, że cel którego poszukują jest w miasteczku. W międzyczasie na farmie Kentów Clark i Lois schodzą do kuchni po upojnie spędzonej nocy (wydarzenia z odcinka Czytaj dalej...

ikonka odcinka 10x08: Abandoned

Data pierwszej emisji: 12.11.2010 r.
Scenariusz: Drew Landis i Julia Swift.
Reżyseria: Kevin Fair.

    Tess śni się koszmar. Widzi w nim małą dziewczynkę (gościnnie Leigh Bourke), która jest zamknięta w ponurym pomieszczeniu, a jedną z jej niewielu zabawek jest charakterystyczna pozytywka z baletnicą grająca melodię z Jeziora Łabędziego. Gdy dziewczynka zauważa, jak ktoś mija jej drzwi wstaje z łóżka, chowa swoje przedmioty do worka, a ze skrytki pod podłogą wyjmuje wytrych, którym otwiera drzwi, po czym znów chowa wytrych do skrytki, zabiera swoje rzeczy i wychodzi na korytarz. (...)

ikonka odcinka 10x09: Patriot

Data pierwszej emisji: 19.11.2010 r.
Scenariusz: John Chisholm.
Reżyseria: Tom Welling.

    W Fort Ryan w stanie Kansas odbywa się spotkanie najwyższych rangą członków amerykańskiej armii. Slade Wilson (gościnnie Michael Hogan) stara się przekonać zgromadzonych, że nigdy dotąd obywatele USA nie byli tak zagrożeni jak obecnie. Zaznacza, że nie jest to zagrożenie z zewnątrz, ale wewnątrz bo stanowią je zamozwańczy bohaterowie, tworzący stale powiększającą się grupę, która niedowno dokonała zamachu na jeden z budynków zwolenników ustawy nakazujące rejestrację herosów (wydarzenia z odcinka Czytaj dalej...

ikonka odcinka 10x10: Luthor

Data pierwszej emisji: 03.12.2010 r.
Scenariusz: Bryan Miller.
Reżyseria: Kelly Souders.

    Prawnik rodziny Luthorów przekazuje Tess małą, srebrną walizkę, zapisaną w testamencie przez Lionela swoim spadkobiercom. Odzywa się telefon, okazuje się, że to Clark, który znalazł pewien trop w laboratoriach Cadmus i chce się tam spotkać z panną Mercer. Tess wyciąga z kasetki przedmiot zawinięty we fioletowy materiał i zabiera go ze sobą. W zniszczonych laboratoriach Cadmus Clarkowi udało się odnaleźć jedno, nietknięte pożarem pomieszczenie. (...)

ikonka odcinka 10x11: Icarus

Data pierwszej emisji: 10.12.2010 r.
Scenariusz: Genevieve Sparling.
Reżyseria: Mairzee Almas.

    Clark ma zamiar oświadczyć się Lois. Jednak w wyniku splotu wydarzeń, jego planowana kolacja we dwoje nie dochodzi do skutku i Kent musi improwizować. Udając, że słyszy wezwanie pomocy, znika gdzieś na chwilę. Gdy Lois zostaje sama, odzywa się telefon w budce, a gdy panna Lane podnosi słuchawkę, okazuje się, że to Clark. W tym momencie wokół niej zaczynają się sypać białe płatki kwiatów, a Kent wraca, klęka przed Lois i prosi ją o rękę. (...)

 

spiderman
koniec środka