Hatak
Lois & Clark: O Serialu

"Lois & Clark: The New Adventures of Superman" jest serialem z lat 90' skupiającym się głównie na wątku miłości Supermana do reporterki Lois Lane, a także na bardziej przyziemnych perypetiach Clarka Kenta. Dean Cain wciela się w rolę Clarka Kenta/Supermana, a Teri Hatcher w rolę dociekliwej Lois Lane. Serial "Lois&Clark" był najbardziej miłosnym przedstawieniem Supermana w dziejach DC aż do czasów Smallville, czyli do 2001 roku. Większość epizodów  opowiada o dziennikarskich śledztwach Lois, która wraz z Clarkiem jest postrachem dla przestępców. W każdym z odcinków dostajemy porcję smaczków rodem z komiksów, a także Supermana, który zawsze ratuje sytuację, a przy okazji podkochuje się w pannie Lane. W miarę upływu czasu serial stał się bardziej dojrzały, jednak przez cały okres emisji (4 lata) obfitował w jakże zabawne sytuacje, tudzież gagi Clarka Kenta, który był chyba najbardziej komicznym Kentem w historii. Dean Cain świetnie pokazał dwie różne strony osobowości naszego bohatera, który borykał się z typowo ludzkimi problemami, a po godzinach pracy łapał przestępców jako Superman.

Warto wspomnieć również o postaciach takich jak Lex Luthor (sezon 1), Perry White, Jimmy Olsen i Kotka (postać, która rozśmiesza nawet najbardziej poważnych widzów), a także rodzice Clarka, czyli Martha i Jonathan Kentowie, którzy przez cały czas służyli pomocą naszemu Supermanowi.

Od strony technicznej serial nie zawsze stawiał czoła wymaganiom, jednak na tak niski budżet jaki posiadał i ówczesne możliwości techniczne, efekty przedstawione były co najmniej przyzwoicie, a sceny latania momentami naprawdę sprawiały wrażenie, że Clark Kent lata!

Na koniec tego krótkiego opisu zapraszam wszystkich do zapoznania się z "Lois&Clark", gdyż serial wyjaśnia wiele wątków, które pojawiają się w Smallville, a także daje nam wgląd na postrzeganie Supermana w latach 90'.

 

DCM wspołpraca
koniec środka