FRINGE
Wstęp

W Polsce czytanie komiksów nadal nie jest zbyt popularne. Jest to w głównej mierze powodowane ich słabą dostępnością na rynku. Na szczęście taka sytuacja powoli się zmienia, ale kluczowy jest tutaj zwrot "powoli". Niestety tylko od czasu do czasu pojawiają się jakieś pozycje od polskich wydawców i często nie są to historie, których życzyli by sobie fani. W takim wypadku coraz więcej osób korzysta z ofert sklepów internetowych (także polskich), które sprowadzają do kraju komiksy zza granicy. Jest to dobre rozwiązanie, zwłaszcza dla osób zaznajomionych z językiem angielskim (właśnie w tym języku wydawanych jest większość tytułów), gdyż otrzymują poszczególne komiksy już w kilka dni po ich premierowym wydaniu. Pocieszający jest fakt, że do zrozumienia treści wystarcza podstawowa znajomość angielskiego, a w dzisiejszych czasach z pewnością każdy z nas miał już z nim kontakt.

Chciałbym przez ten dział zachęcić Was, drodzy goście, do sięgania po komiksy. Zaznaczam, że w żaden sposób nie poczuwam się tutaj do roli mentora, gdyż zdaję sobie sprawę, że moja wiedza na temat komiksów nadal jest uboga. Będę opisywać tutaj tylko te pozycje, z którymi miałem styczność, a które z jakiegoś powodu uważam za godne uwagi. Jeśli kogoś z Was moje teksty przekonają do lektury, będę z tego niezywkle zadowolony.

PS. Jeśli ktoś z Was chciałby umieścić w tym dziale swoją recenzję lub opis jakiegoś komiksu, to proszę o kontakt mailowy, przez forum (w tym wątku) lub przez gg (3192476).


By Bartosh ®

 

DCM wspołpraca
koniec środka