youcantranslate na gorze
Ciekawostki o Smallville

 

-Budynek który w serialu jest Talonem znajduje się w miejscowości Cloverdale w prowincji British Columbia (Kanada). Natomiast sceny wewnątrz kawiarenki kręcone są w kafejce White Rock Playhouse, która również znajduje się w Cloverdale.
-W epizodzie „Hothead” („Gorąca głowa”) ktoś rzuca w Chloe piłką, ona reaguje, a następnie zdejmuje lewą dłoń z kamery i spogląda na Clarka.W następnym ujęciu trzyma ona jednak kamerę oburącz a nastepnie ponownie spogląda na Clarka.
-Rezydencja Lex’a Luthor’a to tak naprawdę zewnętrzna fasada Zamku Halley, który który znajduje się w Victorii na Wyspie Vancouver w prowincji British Columbia w Kanadzie. Ten sam zamek możecie również zobaczyć w jednej z części filmu „X – Men”.
-Efekty dźwiękowe zielonego Kryptonimu są te same, które zostały wykorzystane w filmie
"Lois i Clark: Nowe przygody Supermena" dźwiękowe roku 1993.
-Nazwa szkolnej gazetki Liceum Smallville - "The Torch" to także nazwa gazetki, którą tworzyli twórcy Supermana - Jerry Siegel i Joe Shuster kiedy uczyli się w szkole wyższej.
-W pierwszym odcinku Smallvile a mianowicie „Pilocie” na nagrobkach rodziców Lany pojawia się błąd. Na nagrobku Lewisa Lang pisze 1957-1959, a na nagrobku Laury Lang 1959-1959. W następnym ujęciu gdy kamera znów pokazuje nagrobki daty śmierci są poprawione na 1989.
-Serialowi Smallville to tak naprawdę miasteczko Vancouver w prowincji British Columbia (Kanada).Jest to rodzinne miasto aktorek grających w Smallville: Kristin Kreuk (Lana Lang) oraz Emmanuelle Vaugier (dr Helen Bryce).
-Główna ulica Smallville, którą oglądamy w serialu, to naprawdę miasteczko Cloverdale w prowincji British Columbia (Kanada).
-Michael McKean grający Perry’ego White’a jest prywatnie mężem Annette O'Toole, serialowej Marty Kent.
-W sezonie trzecim w jednym z odcinków gdy Lex wchodzi do pracowni komputerowej widać na drzwiach plakat z filmu z Johnym Travoltą - "Bitwa o Ziemię" (Battlefield Earth)
-Terence Stamp, który podkłada głos Jor-El'a – biologicznego ojca Clarka/Kal-El'a wcześniej wystąpił w dwóch pierwszych filmach o Supermanie grając generała Zod'a.
-Scena ukazująca Lexa Luthora jako prezydenta Stanów Zjednoczonych została nakręcona na planie filmu "Prezydenckiego Pokera" z Martin’em Sheen’em w roli głównej.
-Jeszcze przed pojawieniem się postaci Jasona Teague, który pojawia się w IV sezonie serialu Jensen Ackles miał zagrać Clark’a Kent’a , gdyby Tom zrezygnował.
-W każdym z odcinków Clark jest w ubrany w kolory które będzie nosił w przyszłości jako Superman.
-Na początku epizodu "Nicodemus", Jonathan Kent słucha piosenki z serialu "The Dukes of Hazzard" okazuje się że John Schneider, grający tą postać, grał w tym serialu rolę Bo Duke'a.
-Wszystkie tytuły epizodów składają się z tylko jednego słowa.
-Annette O'Toole, która gra postać Marthy Kent zagrała wcześniej rolę Lany Lang w III części Supermana z roku 1983.Grała tam u boku Christopher’a Reeve’a.
-Epizod "Devoted", który miał premierę 13 października 2004 roku został zadedykowany Christopherowi Reeve'owi – jednemu z najsłynniejszych aktorów grających rolę Supermana. Christopher pojawił się również w Tajemnicach Smallville jako Dr. Virgil Swann.By Chloe

 

efoteczka na dole
koniec środka