FRINGE
Peterson o ostatnich odcinkach Smallville

brianEW: Pierwsza, bardzo ważna kwestia – jak ważną rolę odegra Michael Rosenbaum w finale?
Peterson: Mogę powiedzieć, że każdy w finale odgrywa tak naprawdę rolę drugoplanową w tym przełomowym dla Clarka (Tom Welling) momencie. Michael nie różni się pod tym względem od innych aktorów, jednak spełni bardzo ważną rolę w ostatnich chwilach serialu.

EW: Co możesz zdradzić na temat najbliższych kilku odcinków?

Peterson: Każdy z ostatnich 5 odcinków ma swoje miejsce w szeregu wydarzeń. Wszystko dokładnie zaplanowaliśmy. Pierwszy z nich – „Kent” – to pewnego rodzaju thriller, który jest zarazem bardzo podbudowujący, następnie „Booster”, który będzie bardzo zabawny – przyprawiony o pawie piórka superbohater przybywa do miasta i od razu wchodzi w drogę Clarkowi. Później mamy kilka mniejszych, ale ciekawych wątków, by ostatecznie wejść w odcinek „Prophecy”, który naładuje nas potężną dawką emocji i pokaże pewien nieoczekiwany zwrot akcji tuż przed samym finałem. Postacie przeszły bardzo długą emocjonalną podróż zmierzając do finału, który wyjaśni nam też bardzo wiele rzeczy związanych z mitologią Supermana, którą przez cały sezon jesteśmy otaczani. No cóż, musimy zobaczyć, jak nasz kolega zakłada swoje buty przeznaczenia.

EW: Możesz nam coś jeszcze powiedzieć na temat odcinka „Booster”, który został wyreżyserowany przez Toma Wellinga?
Peterson: To naprawdę jeden z śmieszniejszych epizodów, ponieważ wprowadzamy Boostera i Jaimiego jako Blue Beetle’a, obie te historie bardzo płynnie wplatają się w losy Clarka. Jednakże ten odcinek to nie tylko humor, to świetna, głęboka przypowieść o tym czym jest heroizm. Co śmieszniejsze, zaraz po Boosterze czeka nas kolejna uciecha – Justin Hartley po raz pierwszy stanie się reżyserem! Co prawda to nie tyczy się bezpośrednio epizodu o który pytałeś, ale w spojrzeniu na te dwa odcinki, w sumie daje nam bardzo ciekawy obrazek.

„Dominion” to odcinek, w którym powróci Zod?
Peterson: Tak, to właśnie wielki powrót Zoda… Sposób w jaki go sprowadzimy w sezonie 10 jest moim zdaniem bardzo fajny [kochamy amerykanów za nadużywanie słowa FUN]. Fajna [ostrzegałem] jest też interakcja Oliviera z Generałem. Mamy nadzieję, że fanom spodoba się obrazek, który ostatecznie zostanie zapamiętany jako najświeższa wersja Zoda.

Autor: Kubanino; Korekta: Zod
 

spiderman
koniec środka