Supernatural na górze
Spoilery i wrażenia po przedpremierowym pokazie odcinka "Lazarus"!

Wszyscy wiemy, że sezon 10 będzie ostatnim, ale tak naprawdę poczuliśmy to dopiero teraz, gdy usłyszeliśmy głos Toma Wellinga otwierający premierę nowego sezonu słowami - „A teraz finałowy sezon Smallville”.
Odcinek (trafnie zatytułowany „Lazarus”, co znaczy „Łazarz”) zaczyna się kilka sekund po finale sezonu 9. Mimo wszelkich wysiłków, dobrych intencji i prób, Clark jest niewątpliwie martwy! Kiedy Lois płacze nad jego ciałem, Kent budzi się nagle na polu kukurydzy. Widzi przed sobą krucyfiks, znany z premierowego odcinka serialu (patrz 1x01 „Pilot”). Za bohaterem znajduje się jego własny grób. Jednakże zanim Clark zostanie wskrzeszony, musi zmierzyć się twarzą w twarz (dosłownie) ze swoim największym wrogiem! Nie chcemy zepsuć Wam w tym momencie zabawy, ale kilka rzeczy możemy powiedzieć... Zapraszam do rozwinięcia newsa, ale ostrzegam przed spoilerami - wchodzicie na własną odpowiedzialność!

-Tak, zobaczymy Lexa w tym odcinku. Tak jakby. Wszyscy pamiętamy niewinność Lexa, jako młodego chłopca, a teraz ujrzymy strasznego, obrzydliwego złoczyńcę, którym się stał. Oczywiście podpowiemy, iż „Tak naprawdę może istnieć tylko JEDEN Lex Luthor”.
-Tess nie będzie poparzona w nieskończoność, lecz kiedy dowiecie się kto ją wyleczył, będziecie w niemałym szoku!
-Śmierć i zmartwychwstanie Clarka mogą zostawić mu w spadku nową moc!
-Wieloletni fani, którzy śledzą losy młodego Supermana od samego początku serialu nie będą zawiedzeni – ponownie możemy zobaczyć starych przyjaciół, ponieważ Lois zacznie wertować stare artykuły Pochodni.
-Wszyscy widzieliśmy Lois przywiązaną do krzyża na zdjęciach promocyjnych – nie ma tutaj żadnej pomyłki, to zdjęcia z 10x01. Dodam tylko, że osoba, która porwała Lois Lane chciała przekazać Clarkowi bezpośrednią wiadomość.
-Pokochacie Lois z tego odcinka – jest dzielna, zabawna i … no dobra, trochę zagubiona.
-Chloe (Allison Mack) i Oliver (Justin Hartley) nie pojawią się razem w jednej scenie, lecz nie panikujcie drodzy fani tej pary! Dawka miłości, którą przekażą sobie nawzajem w tym odcinku jest po prostu bezprecedensowa!
-Dzień w którym Clark uratował Lexa (jak sam Luthor powiedział – „najgorszy z siedmiu grzechów głównych), może przeistoczyć się w mrok, który zapanuje w sercu młodego Supermana, czyniąc go największym wrogiem świata… jeśli się oczywiście jemu podda.

Autor: Kubanino
 

spiderman
koniec środka