Hatak
Oficjalny opis 10 sezonu

LoisSezon 10, czyli początek końca Smallville. Odlatując z sezonem 10, ta nowoczesna wersja genezy Supermana, a więc Clarka Kenta wznosi się coraz wyżej potwierdzając jego dziedzictwo.


Clark wynurzył się z ciemności swojej najmroczniejszej godziny, ale tylko po to, by zostać zablokowanym przez duchy przeszłości, natomiast cienie z teraźniejszości kuszą Clarka na każdym zakręcie i przy każdej możliwej okazji. Kent jest niezwyciężony, ale czy będzie na tyle silny, by pokierować się w stronę światła i potwierdzić swoją obecność jako najświetniejszy superbohater na Ziemi?


Gdy epicki sezon 9 kończył się, Generał Zod (Callum Blue) i jego armia Kryptończyków zadeklarowali wojnę Ziemi. Clark zapobiegł śmierci tysięcy ludzi, a może nawet milionów używając Księgi Rao. Kryptońska księga otworzyła wrota do innego świata, w którym ludzie Clarka mogą spokojnie żyć. Gdy każdy z nich po kolei znikał w portalu, Generał Zod zadeklarował, iż nie zamierza opuścić planety przyszłego Supermana. Używając niebieskiego kryptonitu, złoczyńca próbował pokonać Clarka. Broń wykonana z tego materiału miała mu w tym pomóc. Nie mając innego wyjścia, Kent pozwolił dźgnąć się sztyletem, by zapobiec okrutnym rządom Zoda. Przy okazji Clark uchronił się przed odesłaniem do innego wymiaru. Mimo tych wszystkich zasług. Kent spadł z wieżowca, bez mocy, bez szans na przeżycie – prosto w otchłań ciemności.

Zaraz po pełnym wiary i przeznaczenia pocałunku. Lois Lane (Erica Durance) uświadamia sobie, że mężczyźni pomiędzy którymi była rozdarta przez cały sezon – Smuga i Clark Kent – to tak naprawdę jedna i ta sama osoba. Chloe (Allison Mack), która w końcu znalazła spokój duszy i drugą szansę w miłości, została ponownie zraniona, kiedy Oliver (Justin Hartley) zostaje porwany podczas próby pomocy Clarkowi w pokonaniu armii Zoda. Tess Mercer (Cassidy Freeman) została mocno poparzona, gdy próbowała powstrzymać Generała, by odkupić swe wcześniejsze grzechy. W szpitalu Metropolis odwiedziła ją tajemnicza staruszka. Motywy jakimi starsza pani się kierowała nie są nam narazie znane.


Przez cały sezon 9 Clark próbował znaleźć swoje miejsce na Ziemi, targając się pomiędzy ludzkim światem oraz tym, w którym został zrodzony. Podczas gdy Kent pogodził się już ze swoim podwójnym dziedzictwem, teraz musi znaleźć odwagę, by wyjść z cienia i wstąpić w blask światła. Clark ukaże się światu jako ikona, którą jest mu przeznaczone być, lecz zrobi to w bardzo niebezpiecznym dla niego czasie. Gdy fala negatywnych uczuć względem superbohaterów zaleje całe Metropolis, Clark będzie musiał przypomnieć światu, czym tak naprawdę jest „sprawiedliwość”. Czy Kent udowodni nam, że jest godzien nosić ikoniczne S na swoich piersiach, a może pokaże, iż nikt nie jest w stanie oceniać i karać ludzi, zważywszy na to, iż Clark kilka razy zbliżał się już do przekroczenia granicy?

Mało tego, nowe niebezpieczeństwa nadchodzą zagrażając Clarkowi przy każdej możliwej okazji. Hawkman (Michael Shanks), Supergirl (Laura Vandervoort) i Jonathan Kent (John Schneider), przybrany ojciec Clarka, który zawsze był dla niego moralnym kompasem, staną ramie w ramie z przyszłym Supermanem, pomagając mu w postawieniu ostatnich kroków na jego ścieżce przeznaczenia. Clark będzie potrzebował każdej możliwej pomocy, gdyż mroczne siły, które będą chciały opanować Ziemie są bardzo potężne.

Premiera sezonu 10, odcinek „Lazarus”, zaczyna się dosłownie kilka sekund po finale 9 serii. Clark Kent budzi się po doświadczeniu bliskiej śmierci, nawiedzany przez duchy przeszłości – przyjaciół i wrogów. Rozpoczynając swe nowe życie, Clark musi znaleźć drogę, by pozbyć się wszelkich wątpliwości i strachu, które są w jego sercu, aby zostać najbardziej pożądanym znakiem nadziei, której świat tak desperacko pragnie. Jednakże bardzo realne zagrożenie z przeszłości Clarka pojawi się w jego życiu, wywołując w nim wątpliwości co do jego przeznaczenia.

Lois Lane także będzie musiała zmierzyć się z trudnościami, teraz gdy zna już sekret Clarka. Dziennikarka wie o tajemnicy Kenta, lecz ten nie ma o tym pojęcia, a Lois nie będzie chciała podzielić się z nim tą informacją. Lane zadba o to, by Clark nie musiał przechodzić przez trudne, romantyczne komplikacje w związku, czyniąc go jeszcze lepszym bohaterem.


Zmagając się z własnymi problemami sercowymi, Chloe zada sobie niemożliwe pytanie – jak bardzo jest się w stanie poświęcić, by chronić ludzi, których tak bardzo kocha? Czy Sullivan wykona odważny krok w kierunku losu, jej jedynego przewodnika?


Gdy Chloe znika, Oliver będzie zmuszony przejść przez bardzo trudny okres – obwiniając siebie o jej zniknięcie, jednocześnie będąc Green Arrow. Do czego zdolny jest Olie, by odzyskać utraconą miłość?


Ryzykując własne życie, by stać się osobą, której można zaufać, Tess Mercer wyda się bardziej niż zdziwiona, gdy zorientuje się, iż jest cała i zdrowa, w tajemniczej placówce „Cadmus Labs”. Jak bardzo Tess chce zostać odkupiona i pomóc swojej drugiej szansie w naprawianiu błędów z przeszłości?

Smallville został opracowany dla telewizji przez Alfreda Gougha i Milesa Millara na podstawie DC Comics. Kelly Souders i Brian Peterson są producentawi wykonawczymi wraz z Jamesem Marshallem, Mike Tollin, Brian Robins, Joe Davola i Tomem Wellingiem. Serial jest produkowany przez Tollin/Robbins Productions, Millar/ Gough Ink. and Warner Bros Television. Superman został stworzony przez Jerry’ego Siegela I Joe Shustera.

Autor: Kubanino i Zod
 

spiderman
koniec środka