Supernatural na górze
Chloe i Oliver

Chloe Sullivan i Oliver Queen to mogący na sobie polegać prawdziwi przyjaciele. Ta dwójka biorą udział w ratowaniu świata uczestnicząc w Lidze Sprawiedliwości.  Jednakże jak w każdej przyjaźni oni również mieli swoje powody do kłótni, jednym z nich były wydarzenia jakie doprowadziły ich do schwytania mordercy, Davisa Bloomea. Ich związek powrócił na właściwe tory w sezonie dziewiątym, a obecnie Chloe i Oliver uwikłani są w romantyczny związek partnerski.
Związek Chloe i Olivera został nazwany przez fanów Chlollie.

Sezon szósty

Chloe po raz pierwszy spotkała się z postacią Olivera Queena podczas poszukiwania informacji na temat Zielonej Strzały. Z Oliverem „oko w oko” spotkała się nieco później, dzięki jego przyjaźni z  Clarkiem. Chloe sama domyśliła się, że Oliver to ta sama osoba co Zielona Strzała.
Chloe była wyraźnie zainteresowana postacią Olivera po opowiadaniach Lois i nie zawiodła się, gdy spotkała się się z nim po raz pierwszy. Była nim wręcz zauroczona. Jej opinia zamieniła się, gdy okazało się, że Oliver bierze narkotyki. Stosunki Chloe i Olivera zmieniły się na lepsze, gdy okazało się, że Oliver rzucił narkotyki i przeprasił ją za swoje zachowanie. Chloe była nawet szczęśliwa, gdy dowiedziała się, że Queen umawia się z jej kuzynką, Lois Lane. Oboje wraz  z Lois, Clarkiem, Marthą Kent i Lionelem Luthorem spędzają Święto Dziękczynienia na farmie Kentów.   
Związek Olivera i Lois i przyjaźń z Clarkiem pomogły Chloe ponownie mu zaufać, kiedy trzeba było uwolnić z rąk Luthora Barta Allena. Oliver natomiast nie miał żadnych wątpliwości i odrazu zaufał Chloe czyniąc ją jednym z członków swojej drużyny, tym samym stała się obok Clarka i  Barta częścią Ligi Sprawiedliwości. Po zakończeniu misji sukcesem, Chloe przyznaje, że uwielbia Olivera i bardzo ceni sobie to co on i jego przyjaciele robią, co staje się początkiem prawdziwej przyjaźni pomiędzy nią a Queenem.
Chloe polegała na pomocy Olivera, kiedy okazało się, ze należy znaleźć jakieś bezpieczne miejsce dla jej matki, Moiry Sullivan, która ukrywała się przed Lexem Luthorem. Ich wspólna niechęć do Lexa sprawiała, że coś ich ze sobą łączyło. Oliver pragnął pomóc Chloe, jednakże nie udało mu się to uczynić, gdyż Moira zapadła w śpiączka i z powodu tego potrzebowała pomocy medycznej.

Sezon siódmy

Podczas nieobecności Olivera  w Smallville, on i Chloe pozostali w kontakcie. Ich związek pogłębiał się w tym czasie, i mieli względem siebie ogromny poziom zaufania. Oliver chronił Chloe, nawet pomimo tego, że sprawił, że Chloe znalazła się przez niego w niebezpieczeństwie. Podczas przeszukiwania dokumentów Lexa Luthora została zaatakowana przez tajemniczą blond kobietę ze sztyletami. Chloe wiedziała, że może polegać na pomocy Olivera podczas tej sytuacji. Po ucieczce z miejsca przyznała Clarkowi, że zaangażowała się w przyjaźń z Oliverem, między innymi ze względu na jego status materialny. Oliver jako jedyny wstawił się za Chloe, gdy Clark nie pozwalał jej brać czynnego udziału w misjach Ligii.
Pomoc Olivera okazała się ponownie potrzebna, gdy Chloe potrzebowała pomóc Clarkowi w pojmaniu Lexa. Clark używając swojej mocy super szybkości spotyka Lexa, ale jego plan spala na manowce, gdy Edward Teague postanawia poświęcić go by dopełnić misji „Podróżnika”. Chloe wypożycza od firmy Queena prywatny samolot i na czas ratuje Clarka.

Sezon ósmy

Oliver po raz kolejny przybył na pomoc Chloe, gdy rzekomo została aresztowana przez Departament Wewnętrznego Bezpieczeństwa. Próbuje  ją uwolnić, ale po pewnym czasie dowiaduje się, że nigdy nie została przez nich aresztowana. Razem z Clarkiem postanowili ją odnaleźć, podczas poszukiwań odkrywają, że Chloe została porwana przez Lexa, a następnie Ci dwaj główni członkowie Ligii Sprawiedliwości ratują swoją przyjaciółkę z rąk porywaczy.
Chloe odwzajemniła się Oliverowi, gdy ten stracił przytomność podczas konferencji Ace of Clubs. Okazało się, ze został on otruty. Po odzyskaniu przytomności poprosił ją i Clarka, aby nie wzywali karetki, a Chloe przekonała Clarka, że Oliver ma widocznie bardzo ważny powód dla którego nie może trafić do szpitala, podkreślając tym samym jej zaufanie do Queena. Zaakceptowała jego prośbę i zabrała go w zamian do budynku Fundacji Isis, gdzie następnie zadzwoniła do jednego ze swoich przyjaciół, Davisa z prośbą o uratowanie jego życia. Martwiąc się o życie Zielonej Strzały stała przy nim niezmiennie dopóki dopóty nie odzyskał w pełni sił, a to głównie dzięki użyciu uleczającej mocy Chloe.
Gdy Oliver na pewien czas musiał porzucić swoją misję ratowania świata jako Zielona Strzała, Chloe cały czas przy nim była. Clark przekonał go wtedy, żeby przebrała się w niebiesko – czerwony strój po to, aby chronić jego tożsamość . Oliver współpracuje z Chloe, by wypełnić plan Clarka. Plan Clarka jednocześnie pomaga mu ponownie przeistoczyć się w swoje alter ego. Chloe uzyskała pomoc Olivera po tym, jak Clark i Lois zniknęli. 
Chloe była zawiedziona, gdy okazało się, ze Oliver nie pochwalał jej udziału w niebezpiecznym życiu Clarka. Chloe próbowała wytłumaczyć mu, że zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństwa jakie jej grozi i przekonuje go by pomógł jej w kradzieży generatora z rąk Tess Mercer. Jakkolwiek, postanowił z tego zrezygnować, gdy ujrzał jak ciało Chloe reaguje na ten przedmiot, jej oczy rozbłysły a z nosa pociekła krew. Mocno obawiając się o jej życie, Oliver próbuje oderwać ją od generatora, ale Chloe zamyka go w pokoju obok. Później Oliver udaje się do Clarka,aby pomógł przemówić Chloe do rozsądku, ale wychodzi zły, gdyż okazuje się, że Clark nie może nic z tym zrobić. Ponadto uważa, że Clark źle uczynił wyjawiając prawdę Chloe o swoim kryptońskim pochodzeniu.  
Podczas ślubu Chloe Sullivan i Jimmyego Olsena, Oliver śledził Lexa, próbował przekonać Clarka do tego samego, ale okazało się, że mu odmówił. Mimo to wykazał niepokój, kiedy Doomsday przerwał tą ważną uroczystość porywając Chloe. Oliver próbował nawet złapać potwora i kiedy dowiedział się, że Chloe chroniła Davisa był niesamowicie tym zawiedziony. 
Przyjaźń Olivera i Chloe zaczyna się psuć, gdy okazuje się, że mają inne poglądy na temat bycia bohaterem. Kiedy Oliver zostaje oskarżony o spowodowanie wybuchu w LuthorCorp, zwraca się o pomoc do Chloe, by ta odnalazła prawdziwego sprawcę zamachu. Chloe odkryła, że za wszystkim  stoi Lex Luthor.  Chloe była  niezadowolona tym faktem, ale Oliver zapewnił ją, że jeżeli o wszystkim dowie się Clark, wtedy pójdzie on do Lexa, i tam może zostać zraniony, gdyż Lex znał jego słabe strony.
Chloe uwięziła Winslow Schott, i powiadomiła o tym Clarka. Była zaskoczona, gdy okazało się, że Oliver zaplanował i wziął udział w morderstwie razem z Lexem. Chciała o tym powiadomić Clarka, ale okazało się, że Oliver zamknął jej usta zagrażając wyjawieniem prawdy o morderstwie wykonanym przez Chloe na Sebastianie Kane, pomimo tego, że dobrze wiedział, że zrobił to Brainiac, który wcielił się w ciało niewinnej dziewczyny. 
Odkrywając tą prawdę, Oliver zjawia się na przyjęciu urodzinowym Chloe. Tam zwierza się mu Chloe. Mówi mu, że nie jest szczęśliwa i prosi go o pomoc w podjęciu decyzji, czy powinna całkowicie poświęcić się pracy w Lidze Sprawiedliwości. Dzielące ich różnice nie spowodowały rozłamu ich przyjaźni, jednakże Chloe nie wybaczyła wzięcia udziału w zaplanowaniu morderstwa razem z  Lexem,  i wierzyła Dr. Hamiltonowi, gdy odnalazł sposób na wyleczenie Davisa. Wyznała mu również, że przyszła do niego, ponieważ nie ufa Oliverowi. 
Kiedy Oliver odkrył, że Chloe ukrywa Davisa w piwnicy, był na nią zły ponieważ uważał, że nie powinna chronić mordercę – potwora i tym samym wystawiać wszystkich na niebezpieczeństwo. Chloe zapewniła go, że ma całą sytuację pod kontrolą, ponieważ przebywanie z nią uspokajało bestię. Oliver jednak nie uwierzył w jej zapewnienia. Po całym tym wydarzeniu, Oliver myślał jak najgorzej na temat Chloe, co potwierdziła jej miłosna ucieczka z Davisem.   
Oliver sprzeciwił się planowi Clarka i Chloe  organizując grupę przeciwstawiającą się im obojgu. Złapali ich a następnie sprowadzili z powrotem do Metropolis. Ograniczył kontakt Chloe z Davisem, a następnie próbował go zamordować. Chloe zapobiegła temu wydarzeniu używając czarnego kryptonitu i tym sposobem uwalniając Davisa od drzemiącej w nim bestii. Kiedy Doomsday nie zagrażał już nikomu, Oliver zdał sobie sprawę, że zrobił błąd nie ufając Chloe i Clarkowi. Wziął również udział w uroczystości pogrzebowej, ale stał na uboczu. Został zauważony przez Chloe, która obdarzyła go pogardliwym wzrokiem. Pomimo tego jednak martwiła się, gdy okazało się, że Oliver zniknął razem z resztą drużyny.

Sezon dziewiąty

Chloe chciała ponownie zjednoczyć ze sobą członków Ligii Sprawiedliwości, ale przeszkadzała jej w tym niemożność odnalezienia Olivera. Ze względu na tą niekończącą się spiralę nieszczęśliwych wydarzeń, Oliver  stracił chęć do życia,ale nie pozostał sam. Chloe, by pomóc mu wyjść z depresji postanawia śledzić go i za pomocą kamery kręci każdy dzień z jego życia, a następnie pokazuje mu to sprawiając, że Oliver podnosi się z upadku. 
Oliver i Chloe kontynuują współpracę, stając się partnerami w walce przeciwko złu. Podczas kolejnej misji, Hawkman zwierza się Oliverowi, że odpycha on ludzi tylko dlatego, bo się ich boi.  Oliver próbując mu pomóc umawia się wraz z nim i Chloe na kolację.    
Chloe podczas kolejnych ćwiczeń swoich mocy, odnajduje Olivera. Oboje zgadzają się ze sobą, że  nie bawili się przez ten czas zbyt dobrze. Oliver ponadto mówi Chloe, że „Czasami, nie widzimy, że szczęście leży tuż pod nosem, ale jesteśmy tak zaślepieni, że go nie dostrzegamy”, następnie pokazał Chloe jak należy strzelać z jego broni. Zadał jej również pytanie „Kiedy będę wiedzieć, że mam odpuścić?”, a ona odpowiada mu „Szukaj odpowiedzi na to pytanie w swoim sercu. Ono prawdę Ci powie. Jego bicie sprawi, że będziesz wiedział kiedy to zrobić”. Następnie Chloe spogląda na dłoń Olivera trzymającego ją, a wyraz jej twarzy mówi, że właśnie coś sobie uświadomiła.      
Przyjaźń pomiędzy Oliverem a Chloe szybko przybrała romantyczny wydźwięk, pomimo nawet tego, że został rzucony na nią cień jak wyszła na jaw prawda o tym, że Chloe sprzemiewierzyła pieniądze firmy Olivera. W swojej obronie pokazała Oliverowi kryptońską broń, którą udało jej się za sprzemiewierzone pieniądze wykupić. 
Później, umówili się na „kolację i śniadanie” i zaprzeczyli jakoby byliby razem, kiedy wpadli na Lois i Clarka. Zapierali się, że jedynie dobrze się razem bawili, a Chloe wyznała Clarkowi, że niczego nie żąda od kolejnego związku. Clark próbował przekonać Olivera, że powinien spróbować związku z Chloe.  
Po tych rozmowach Chloe i Oliver spotykają się i wpadają sobie w ramiona, ale w romantycznej schadzce przeszkadza im fakt, że Chloe zauważa prezent od  Olivera, co nasuwa jej myśl, że Clark z nim rozmawiał. Zasmucona faktem, że jej najlepszy przyjaciel nie dotrzymał obietnicy tematu ich wspólnej rozmowy opuszcza pokój, w którym przebywa z Oliverem. Krótko po tym wydarzeniu, Chloe zostaje nawiedziona przez Silver Banshee i pod jej wpływem bierze prysznic razem z Clarkiem. Mdleje, kiedy Banshee opuszcza jej ciało, i jest zdecydowanie zaskoczona zaistniałą sytuacją. Próbując wyleczyć się z interwencji Banshee w jej ciało, Chloe otwiera prezent od Olivera, odkrywając, że podarował jej łyżkę. Próbują rozluźnić sytuację jaka zaistniała po kąpieli z Clarkiem, Oliver żartuje razem z Chloe, że jeżeli koniecznie będzie chciała wziąść z kimś kąpiel, niech jego o to poprosi. Chloe zwierza się ze swojej niespełnionej miłości do Clarka, ale przyznaje, że już się z niego wyleczyła. Następnie pyta go o jego uczucia  do Lois, a on odpowiada jej, że to, że rany ciągle są, ale to nie oznacza, że się nie wygoją.  Ich chęć do zapomnienia o swoich byłych związkach sprawia, że Chloe i Oliver robią wielki krok do tego namiętnie się całując. 
Kiedy Oliver zostaje porwany przez Tess i innych agentów Checkmate , tylko dlatego by dostać się do Wieży Obserwacyjnej, Chloe panikuje i prosi o pomoc w uratowaniu ukochanego – Clarka. Oliverowi udaje się samemu uciec, i kiedy pojawia się w wieży, Chloe uradowana jego widokiem przytula go.  Oboje zdecydowali, że będzie lepiej kiedy Oliver na pewien czas zniknie z pola widzenia, w tym czasie będzie ona mogła przeprowadzić śledztwo na temat tego się wydarzyło. Zanim jednak opuszcza Olivera, prosi on ją, by na siebie uważała, ale ona go nie słyszy. Okazuje się, że z czasem razem  z Clarkiem musi ratować Chloe z tarapatów. Oliver daje wyraźnie znak o tym, jak bardzo martwi się o Chloe, na co Chloe odpowiada mu „Bądź ostrożny Ollie, bo inaczej pomyślę, że zaczynasz się we mnie zakochiwać”. Następnie trzymając się za ręce wymieniają uśmiechy,a atmosfera, która wytworzyła się podczas tej rozmowy pokazuje, że łączy ich coraz poważniejszy związek. Utrzymywali ze sobą kontakt nawet wtedy, gdy Oliver musiał wyjechać z miasta. Wysyłali sobie wtedy romantyczne wyznania w stylu „Tęsknię za tobą”.
W czasie uwięzienia Chloe i Tess w Wieży Obserwacyjnej, ta dwójka zaczyna rozmawiać na temat Olivera. Chloe zwierza się Tess, że już dawno straciła zaufanie do ludzi, a ta wyjawia jej, że to właśnie był powód dla którego rozstała się z Ollim. Chloe odpowiada jej, że to będzie powód dla którego nie będzie zła na niego, gdy ją zostawi. Jednakże Tess wyznaje Chloe w tajemnicy, że związek z Oliverem nadawał jej życiu sens. Podczas niewoli Chloe, Oliver zostaje zraniony  w walce z Zodem. Po ucieczce dziewczyna udaje się do Met Gen, by być przy rannym Oliverze. 
Oboje wyznają sobie miłość, kiedy Oliver zostaje zaatakowany przez tajemniczą osobę.

Alternatywna przyszłość

W alternatywnej przyszłości, po opanowaniu Ziemi przez Kardonianów, Chloe i Oliver byli jedynymi, którzy walczyli przeciwko Zodowi i jego armii. Razem zjednoczyli się w swojej nieufności, co do Clarka, od momentu, gdy od nich odszedł. Chloe zabiła za pomocą strzały z łuku kochankę Olivera, tłumacząc się, że sama strzeliła i przyjęła ten starzał. Chloe nie mogąc pogodzić się z tą sytuacją popełniła samobójstwo, co nie wywołało żadnego poruszenia w Oliverze. Sam mówi Lois, że „Chloe w przeszłości jeszcze żyje. Musisz ją uratować! Spraw, aby to nigdy się nie wydarzyło. Uratuj nas!”.

Autor: Chloe
 

efoteczka na dole
koniec środka