Trekkingi dla zaawansowanych i mniej doświadczonych turystów – wyprawa w Alpy

Na www.exploruj.pl/gora/alpy/ znajdziesz pełną ofertę wycieczki w Alpy Austriackie.

Polscy entuzjaści gór, którzy znają już na wylot wszystkie marszruty w w Karpatach, w Górach Świętokrzyskich oraz w Sudetach, koniec końców zaczynają wypatrywać nowych wrażeń i przeglądają propozycje eskapad w inne łańcuchy górskie Europy. Liczni z nich zdecyduje się na podróż w Alpy, gdzie prawdopodobnie pierwszy raz w życiu spotkają się z narciarstwem lub trekkingiem wysokogórskim.

Czterotysięczniki Alp

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Starego Kontynentu, który obejmuje swoją powierzchnią parę europejskich państw, między innymi Słowenię, Włochy, Liechtenstein oraz – oczywiście – Francję, gdzie znajduje się najwyższy szczyt Europy, czyli Mont Blanc, nazwany też Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Niemniej jednak nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – pozostałe zachwycające wierzchołki, o zdobyciu których marzą wspinacze z całego globu, to przykładowo Dom – 4545 m n.p.m., Dufourspitze – 4634 m n.p.m. czy Weisshorn – 4506 m n.p.m. , jak również inne ważne dla alpinizmu szczyty, jak szczyty grani Grandes Jorasses lub Tre Cime di Lavaredo. Alpy dzielą się na niższe Alpy Wschodnie oraz wyższe Alpy Zachodnie.

Podczas wyprawy w Alpy możesz podwyższać swoje umiejętności

Jakie wycieczki w Alpy oferują rodzimi organizatorzy wypraw oraz trekkingów w górach? Jest sporo interesujących ofert adresowanych do miłośników gór o różnym szczeblu zaawansowania. Ci, którzy nie mieli wcześniej styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak nabyli już zręczność w jeździe na nartach i potrafią wykazać się wystarczającą wydolnością fizyczną, mogą zapisać się na siedmiodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla osób zaawansowanych organizowane są wypady na austrackie via ferraty powiązane z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, dzięki którym można podnosić swoje umiejętności. Tym, których interesuje zwłaszcza część szkoleniowa, zalecamy 10-dniowy Projekt 6000, którego celem jest opanowanie fundamentów prawidłowego poruszania się w wysokich górach. Bezdyskusyjnym plusem tych wycieczek jest to, że prowadzone są w niedużych, maksymalnie 7-osobowych grupach, co powoduje, że każdy z partycypantów może liczyć na dogłębną uwagę instruktorów.

Z profesjonalnymi szkoleniowcami i przewodnikami, wycieczka w Alpy będzie oszałamiającym przeżyciem, przynoszącym przyjemność z przezwyciężania naszych ograniczeń, jak również rozbudzającym ochotę na więcej.

Lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]