Pierścionki z ametystami

Jeśli szukasz biżuterii z ametystami, zobacz tu.

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz czterech regionach USA, a także w kilkunastu innych państwach, na przykład: Australii i Kanadzie. Ze względu na wyjątkową purpurową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystuje się w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Kiedy włożyć biżuterię z ametystami?

Biżuteria z ametystu odegrała swoją znaczącą rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec pisano już w Biblii. Berło brytyjskich królów było inkrustowane ametystami, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień leży papieski pierścień z tym ozdobnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać uroczystości rodzinne czy bale. Ametyst bardzo “lubi” towarzystwo srebra i w tym zestawieniu prezentuje się wyjątkowo elegancko.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu można nosić nie tylko na wielkie uroczystości, ale również na co dzień – w biurze. Poza pięknym wyglądem, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Przekonaj się o tym osobiście.