Pierścionek zaręczynowy – jaki wybrać? Tradycje i współczesne trendy

Zamów pierścionki zaręczynowe Kraków.

Kiedy odnajdziesz kobietę, z którą zechcesz spędzić całe życie, prędzej czy później podejmiesz decyzję o ślubie. Przedtem jednak następuje ta wyczekiwany przez większość kobiet moment – oświadczyny, na które będziesz potrzebował pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowy – niegdyś bez złota oraz diamentów

Obdarowanie kobiety pierścieniem to nader stary obyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w formie okręgu, który reprezentuje nieskończoność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej dłoni, nazywanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wypływa z poglądu, iż od owego palca prowadzi “vena amoris”, to znaczy żyła wiodąca bezpośrednio do serca. Ogólnie uważa się, iż to Grecy przywieźli na Stary Kontynent rytuał przekazywania pierścionków zaręczynowych. Początkowo sporządzano je z łodyg trzciny, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero później Rzymianie wykorzystali do ich wyrobu metali, przede wszystkim żelaza. Kosztownymi pierścieniami ze złota bądź srebra obdarowywano wyłącznie wtedy, gdy mężowie chcieli ogłosić swoje pełne zaufanie do przyszłej żony. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy ze złotem, drogimi kamieniami i platyną, aczkolwiek materiały te tak naprawdę szeroko stosuje się do ich sporządzania zaledwie od paru stuleci, przy czym znamienny wzrost ich uznania daje się spostrzec w poprzednim wieku.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich cena ma znaczenie?

Nie ulega wątpliwości, że idealna biżuteria na oświadczyny to platynowy pierścień z ogromnym brylantem, jednak możliwości swobodnego łączenia rozmaitych kamieni i metali są olbrzymie. Oprócz diamentów stosuje się rubin, szafir bądź szmaragd. Niektórzy wybierają mniej kosztowne metale, jak stal damasceńską, srebro, tytan, a nawet drewno, niemniej jednak nadal na rynku przeważają pierścionki sporządzone z platyny i rozmaitych typów złota (żółtego, czerwonego i białego).
Ile winniśmy wydać na pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało opinia, iż narzeczony musi wydać na niego minimum dwumiesięczną wypłatę. Koszt pierścionka zależny jest od wielu czynników: użytego kamienia, liczby karatów, wzoru czy materiału, w związku z tym każdy odszuka śliczny, nietuzinkowy pierścionek w określonym budżecie. Pamiętajmy jednakże, że pierścionek zaręczynowy ma być w pierwszej kolejności symbolem zaangażowania i uczucia, dlatego jego cena nie ma dużego znaczenia. Istotne jest to, czy spodoba się naszej wybrance.

Lokalizacja:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]