Jak robi się topaz mistyczny?

Więcej o mistycznym topazie na https://www.mystictopaz.pl.

Wspaniały blask oraz oryginalny, jak na topaz, kolor to najważniejsze zalety topazu mistycznego, który od dawna szczyci się wielkim zainteresowaniem entuzjastów ozdób. Mimo że na pierwszy rzut oka nietrudno pomylić się, iż to odmienny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego oryginalne walory są skutkiem odpowiedniej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest podczas niej poddawany wpływowi gorąca oraz powlekany cienką warstwą kruszcu szlachetnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – co rzutuje na jego kolor?

Kolory, jakie ma topaz mistyczny zależne są przede wszystkim od metalu, z którym jest połączony. Szczególnie często widywany jest karmazynowy topaz mistyczny, który powstaje w kąpieli z tytanem. Chrom sprawia zaś, że topaz ma fioletowy odcień, niebieski z kolei jest wynikiem podgrzania topazu bez żadnych domieszek. Doskonałe efekty przynosi stosowanie czystego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Brazylii lub Azji.

Zastosowanie topazu mistycznego

Jak już wspomnieliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są wysoko cenione przez jubilerów. Często stosują go zatem do produkcji naszyjników, pierścionków i innych ozdób. Wbrew stereotypom biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do eleganckich kreacji – doskonale wygląda także na co dzień. Nie bez znaczenia jest również mnogość barw, sprawiająca, że łatwiej można wybrać biżuterię do konkretnego stroju.