Duży wybór srebrnych wisiorków

Zawieszki kupisz na wisiorki.srebrne.net.

Srebro to jeden z najchętniej stosowanych przez jubilerów surowców. Nie powinno to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, doskonale wygląda i charakteryzuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak specjalnej dbałości – metal ten jest bardzo delikatny, w związku z czym łatwo go zarysować. Jak więc dbać o srebrne ozdoby?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii są zabójcze. Pod ich wpływem metal może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie wolno więc stosować ich do pielęgnacji biżuterii, a w czasie prania ręcznego bezwzględnie powinniśmy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne i pierścionki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Wisiorki srebrne powinniśmy chronić także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy wykorzystywać kuferki wyściełane od środka delikatnym materiałem – zapobiegniemy tak ich zarysowaniu. Metal ten źle znosi również kontakt z wilgocią i słońcem, które mogą sprawić, że straci barwę albo się odkształci. Zanim schowamy parę przedmiotów do pudełka, musimy wcześniej zabezpieczyć je miękką tkaniną albo wrzucić do foliowego worka.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do pielęgnowania wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy użyć ciepłej wody z solą, która doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału osad. Oprócz tego odpowiednie będą również wódka, białko kurze i specjalne płyny. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii musimy używać delikatnych szmatek – sztywne mogą uszkodzić fakturę.