Bezpieczeństwo przede wszystkim – znaki BHP

Jeśli szukasz znaków BHP, zobacz tutaj.

W Polsce obowiązują naprawdę precyzyjne przepisy BHP. Ich poszanowanie zapewnia poczucie bezpieczeństwa oraz przyczynia się do tego, że prawdopodobieństwo różnorakich zagrożeń spada do minimalnego poziomu. Obecnie przepisy BHP zwracają uwagę na konieczność odpowiedniego znakowania budynków. Tym samym dbałość o właściwy montaż znaków BHP jest obecnie bardzo istotna. Kiedy wykorzystuje się znaki BHP?

Znaki BHP – jaką rolę pełnią?

Dzisiaj znaki BHP umieszcza się na różnorodnych budynkach. Chodzi na przykład o hale produkcyjne, biurowce, jak a także szkoły czy urzędy, a więc obiekty użyteczności publicznej. Znaki BHP to na przykład oznaczenia takie jak instrukcje BHP mające charakter ogólny czy przepisy dotyczące zasad postępowania w przypadku pożaru czy innego typu zagrożenia. Do znaków BHP, które mają wielkie znaczenie, zalicza się też instrukcje , które mówią o zasadach postępowania z odpadami medycznymi, które wiesza się w szpitalach. Jednym z niezwykle często wykorzystywanych znaków BHP są tabliczki , które oznaczają drogę ewakuacyjną. Chyba nie znajdziemy osoby, którą należy przekonywać o tym, jak ogromne znaczenie ma prawidłowe oznaczenie trasy do ewakuacji. To ona jest stosowana w sytuacji, gdy w budynku będzie miało miejsce jakieś zagrożenie, na przykład wybuchnie pożar. Znaki BHP można też zobaczyć na wielu maszynach, które awaria wykluczyła z użytkowania – odnosi się to na przykład wind. Znaki BHP szeroko wykorzystywane są także w zakładach przemysłowych. Stosuje sięwówczas z reguły znaki mające charakter ostrzegawczy , ale także znaki nakazu i zakazu.

Znaki BHP – z jakiego materiału się je robi?

Stosowane obecnie znaki BHP są zawsze wykonywane z trwałych materiałów, które świetnie znoszą niesprzyjające warunki atmosferyczne. Na ogół jest to wysokiej jakości PCV. Dzięki temu znaki BHP można umieszczać nie tylko we wnętrzach budynków, ale także na zewnątrz. Nawet po długim użytkowaniu nie tracą one swojego świetnego wyglądu i – co kluczowe – nadal będą wyraźne. W wielu wypadkach pokrywane są również warstwą fluorescencyjną, dzięki której są one widoczne także kiedy jest ciemno. Zamontowanie znaków BHP jest proste i nie sprawia najmniejszych nawet problemów. Doskonale poradzi sobie z tym każdy.

Lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]